SPRAWOZDANIE Z SEZONU NARCIARSKIEGO 2019/2020

kwiecień 06, 2020
Roman Błaszkiewicz

Dziwny to był sezon.

Chimeryczna zima, zmiany terminów zawodów, całkowity brak śniegu na Malcie, a na koniec niespodziewany atak koronawirusa – nie ułatwiły realizacji założonego planu.

Mimo tego miniony sezon, uważam za udany. Prawie wszystkie zawody, obozy zawarte w naszym kalendarzu sportowym zostały zrealizowane. Wzieliśmy udział w najważniejszych zawodach sezonu, co prawda w okrojonych składach – ale z sukcesami !!!. Jedenasty raz z rzędu stanęliśmy na podium drużynowych Mistrzostw polski UKS PZN, tym razem na drugim miejscu. Indywidualnie Zuzia Bakulin została wicemistrzynią Polski, a Agnieszka Pers była trzecia. W zawodach Pucharu Polski Dzieci PZN klub nasz uplasował się na trzeciej pozycji, a brązowy medal w swojej kategorii wiekowej zdobyła Zuzia Bakulin. VI Otwarte Mistrzostwa Okręgu WZN w Czarnej Górze również możemy zaliczyć do udanych – wywalczyliśmy  4 złote, 8 srebrnych i 7 brązowych medali a w III Otwartych Młodzieżowych Mistrzostwach  Poznania w slalomie nasi zawodnicy zdobyli 5 złotych, 5 srebrnych i trzy brązowe medale.  Najmłodsi nasi zawodnicy walczyli w zawodach Pyrki Poznańskiej zdobywając 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale.

Konsekwencją tej bardzo dobrej postawy naszych zawodników w w/w imprezach jest nadzieja (granicząca z pewnością) na wysoką pozycję we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży WZN, co niewątpliwie (po zmianach regulaminowych i innym systemie liczenia punktów) jest ogromnym sukcesem  zawodników, trenerów i Rodziców (oficjalne wyniki zostaną ogłoszone jesienią).

Mam ogromną nadzieję, że po zawirowaniach związanych z pandemią, spotkamy  się wszyscy (tym razem we wrześniu), aby podsumować sezon 2019/20, a na tę chwilę dziękuję zawodnikom za osiągnięcia sportowe, Rodzicom za współpracę, a sponsorom za ofiarność.

Życzę Wam wszystkim zdrowia i odpoczynku (letniego) i do zobaczenia po wakacjach.