SPRAWA STROJÓW KLUBOWYCH

styczeń 20, 2015

Patriotyzm , przynależność od grupy, kształtuje się od najmłodszych lat. Najpierw to identyfikacja ze swoją Rodziną, następnie szkołą, uczelnią, regionem, ewentualnie klubem sportowym, a w końcu  ze swoją ojczyzną. Wszystkich Polaków łączą biało-czerwone barwy narodowe, biało-czerwona flaga i hymn narodowy. Polscy sportowcy reprezentujący Nasz kraj z dumą występują  barwach narodowych – zakładając biało-czerwone stroje.

Odnosząc się do naszej przynależności klubowej możemy stwierdzić, że łączą nas wspólne cele sportowe, wspólne wyjazdy, wspólne treningi, wspólne zwycięstwa i wspólne porażki. Możemy więc stwierdzić, że tworzymy grupę, która występuje pod wspólną nazwą, używa barw i strojów klubowych. To właśnie m. in.  te barwy i stroje integrują Nas i pozwalają Nam tworzyć Naszą wspólną małą „ojczyznę”.

Od sponsorów otrzymujemy pomoc finansową, dzięki której klub Nasz wyposażony jest w sprzęt jak mało który klub w Polsce, a Rodzice nie muszą  w znaczącym finansować tego wyposażenia. Ale nie ma nic za darmo. Każda umowa sponsorska obwarowana jest m.in. zapisami dotyczącymi umieszczenia logo sponsora na Naszych strojach klubowych. Logo to powinno być umieszczone w widocznym miejscu, estetycznie przyszyte do kurtki, która powinna być zawsze czysta i zadbana. Nie wywiązanie się z powyższego skutkuje rozwiązaniem umowy i utratą środków finansowych..

Stroje UKS 16 GIGANT funkcjonują od 15 lat. Wpisały się w krajobraz polskiego narciarstwa i wiele klubów z całej Polski zazdrości nam tak dużej liczby dzieci i młodzieży równo ubranej i z dumą prezentującej swoją przynależność klubową. Oprócz tego ze względu na swoją niepowtarzalną grafikę i barwy stroje są widoczne z dużej odległości na stoku narciarskim, co w znaczący sposób poprawia bezpieczeństwo zawodników oraz pomaga w organizacji grupy podczas zawodów i treningów w górach.

Przytoczyliśmy trzy argumenty uzasadniające noszenie stroju klubowego na treningach, obozach sportowych, zawodach i podczas dekoracji zwycięzców (nie tylko tych organizowanych przez UKS 16 GIGANT). Decyzja w ostateczności i tak zależy od WAS, ale my przypominamy i prosimy, aby każdy zawodnik dostosował się do Regulaminu Klubu, który ZAAKCEPTOWAŁ I PODPISAŁ !!!.  Profesjonalizm w sporcie zaczyna się od spraw drobnych i z pozoru błahych, a kończy –  oby, na złotych medalach olimpijskich.

Trenerzy UKS 16 GIGANT POZNAŃ