„PYRKA POZNAŃSKA” – nasza !!!

grudzień 04, 2019
Roman Błaszkiewicz

W pierwszych oficjalnych zawodach WZN w sezonie 2019/20 – V edycji „Pyrki Poznańskiej” nasi podopieczni spisali się znakomicie.

Zwycięstwa w czterech kategoriach wiekowych – Danusi Pers, Zuzi Bakulin, Mikołaja Szmaji, Jedrka Persa, zajęcie drugich miejsc przez Szymka Wojciechowskiego, Jagodę Wojciechowską, Jasia Chwałę oraz wywalczenie trzecich lokat przez Filipa Lauera, Dominika Bakulina, Zuzię Chwała i Helenkę Woźniak dały pierwsze miejsce w punktacji medalowej. Także w ogólnej punktacji drużynowej wygraliśmy zdobywając 657 pkt. przed KS WSN – 469 pkt. KS Malta-ski – 296 pkt. i KS Poznań-ski – 186 pkt..

Ogromną niespodziankę sprawili nam Szymek Wojciechowski i Dominik Bakulin. Pierwszy z nich przegrał I miejsce o zaledwie 0,03 s, a drugi niespodziewanie zajął trzecią pozycję w swojej kategorii wiekowej. Na Danusię Pers liczyliśmy, ale Jej zwycięstwo także należy uznać za miłą niespodziankę. Zacięta walkę stoczyły dziewczęta w kategorii 9 lat. Jagoda i Helenka wykazały się świetną techniką jazdy, wolą walki –  uzyskały świetne czasy i stanęły na podium.  Zuzia Bakulin, Mikołaj Szmaja , Jędrek Pers byli poza zasięgiem przeciwników. To filary naszej reprezentacji. Zuzia Chwała po przebytej chrobie pojechała ambitnie plasując się na trzeciej pozycji, natomiast Jaś Chwała, Filip Lauer jak zwykle pojechali bardzo dobrze i nie zawiedli oczekiwań. Tuż za podium uplasowali się Zosia Gardzielewska, Róża Garus, Martyna Buczel, Maja Kryszkiewicz, Marta Kwaśnik, Mia Strykowska, Wojtek Szydłowski, Jaś Szmaja, Stefan woźniak, Julia Czarczinska, Amelia Proszkiewicz – przyczyniając się zdecydowanie do drużynowego sukcesu GIGANTA. Pozostali nasi reprezentanci Hania Pieróg, Zosia Czarczinska, Julka Buczel, Jaś Tomaszewski, Maks Harris, Paweł Waszkiewicz,Szymon Jarzyński, Franek Pieróg, Szymon Bach, Jacek Czabański, Kajtek Nowak również walczyli z „zębem” o jak najlepsze miejsca zdobywając bardzo ważne punkty dla klubu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie barw klubu i życzymy w następnych zawodach świetnych rezultatów.

Podziękowania należą się również Rodzicom i Opiekunom, którzy w zimne niedzielne popołudnie przywieźli swoje pociechy na zawody i wspaniale dopingowali dzieciaki, tworząc niepowtarzalną atmosferę i klimat rywalizacji.