Podsumowanie Mistrzostw Polski UKS PZN – Kluszkowce 2019

marzec 05, 2019

Założenia przedsezonowe spełniły się  z nawiązką. Drugie miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski UKS PZN to ogromny sukces odmłodzonej reprezentacji GIGANTA. Niewiele brakowało, bo tylko 44 pkt., do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Szkoda, że nie wszyscy powołani na w/w/ imprezę mogli pojechać. Tym bardziej gratulacje należą się bez wyjątku każdemu uczestnikowi zawodów. Wszyscy walczyli z ogromną determinacją na ekstremalnie trudnej trasie o dobre miejsce i punkty dla klubu.

Oczywiście na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści indywidualni – Szymek Chojnacki – II m. w kat. Junior B , Zuzia Bakulin – III m. w kat. dziecko C i Agnieszka Pers – III m. w kat. dziecko A. Oprócz wymienionej trójki , trzynaścioro naszych zawodników uplasowało się w pierwszej dziesiątce zawodów: Krysia Bobeł – IV m., Danka Bobeł – V m. , Piotr Bobeł – VI m., Jagoda Ratkowska – VI m., Jaś Szmaja – VII m.,  Mikołaj Szmaja – VIII m., Klaudia Teska – VIII m., Basia Błaszkiewicz – VIII m.,  Pers Jędrzej – VIII m., Staś Łupaczyński – VIII m., Maurycy Balcerowiak – IX m., Jasiu Wielich – IX m. i Filip Lauer X m. Bardzo dobrze spisali się też debiutanci Helenka Woźniak, Jagoda Wojciechowska, Mia i Zuzia Strykowska oraz Jacek Czabański.

Dziękuję także Rodzicom za trud organizacyjny przy wyjeździe do Kluszkowców jak i pomoc na miejscu w trakcie zawodów .

Trener Koordynator – Andrzej Bakulin

Teraz  czekamy na dobre wyniki w V Otwartych Mistrzostwach WZN w Czarnej Górze w dniach 15-16 marzec br. Liczymy na udział wszystkich członków UKS 16 GIGANT w w/w zawodach a także w zawodach z okazji XXV-lecia naszego klubu, które odbędą się w niedzielę 17 marca br.  Przypominamy też, że  Mistrzostwa  WZN są zgłoszone do Kuratorium Oświaty i Wychowania w Poznaniu i z tego tytułu wszyscy zajmujący miejsca 1 – 6 w swoich kategoriach wiekowych   otrzymują dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, które liczą się przy przyjęciu do liceum.

link do zgłoszeń na Mistrzostwa WZN: (należy skopiować do przeglądarki)

– zgłoszenia i wpłaty u Trenera Romana Błaszkiewicza.

Za  Zarząd – Andrzej Bakulin