Ocena współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży Wielkopolskiego Związku Narciarskiego w sezonie 2019/20

grudzień 08, 2020

Drugie miejsce naszego klubu we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży Wielkopolskiego Związku Narciarskiego w sezonie 2019/20, to spory sukces chociaż ……,  gdyby nie 50% absencja naszych czołowych zawodników na mistrzostwach okręgu w Czarnej Górze to mogło być różnie.

Niestety, żeby zwyciężać w punktacji generalnej trzeba w miarę możliwości uczestniczyć we wszystkich imprezach ujętych w regulaminie współzawodnictwa. Dotyczy to przede wszystkim startów indywidualnych wszystkich klubowiczów, bo w rzeczywistości to one składają się na ostateczny wynik klubu. Nasi najmłodsi zawodnicy w kategoriach dziecięcych spisali się świetnie. Na sześć kategorii wygrali cztery: Zuzia Bakulin, Mikołaj Szmaja, Jędrek Pers i Maurycy Balcerowiak. Zuzia Chwała zajęła drugie miejsce, a Jagoda Wojciechowska i Jaś Szmja trzecią pozycję. W kategoriach juniorskich wypadliśmy słabiej. jedynie Basia Błaszkiewicz i Szymon Chojnacki stanęli na podiom zajmując drugie miejsca.  Dla osób, które zajęły miejsca na podium WZN przewidział puchary a dla zwycięzców dodatkowo nagrody rzeczowe, które ze względu na pandemią wręczone zostaną po treningu sobotnim.

Reasumując: z uzyskanych wyników teamu jak i indywidualnych należy się cieszyć, tym bardziej, że podtrzymaliśmy tradycję nie spadając poniżej drugiego miejsca. W historii WZN trzykrotnie wygrywaliśmy klasyfikację drużynową współzawodnictwa 2014/15, 2016/17, 2018/19 i trzykrotnie zajęliśmy drugą pozycję pozostawiając w pokonanym polu KS WSN i KS POZNAŃ-ski.

UWAGA !!! wobec powyższego proszę uprzejmie o maksymalny udział w zawodach WZN. Jednocześnie sygnalizuję, że kulminacja imprez i wyjazdów na w/w będzie w miesiącu marcu 2021 r. Proszę wziąć to pod uwagę !!! Oczywiście wszystkie plany zależą od sytuacji związanej z pandemią.

Trener koordynator – Andrzej Bakulin.