OCENA II OMMP SL 10.02.2019 MALTASKI

luty 13, 2019
Roman Błaszkiewicz

Szkoda, że termin zawodów w slalomie o Młodzieżowe Mistrzostwo Poznania zbiegł się ze wzmożoną liczbą zachorowań na grypę. Z powodu infekcji z walki o medale i punkty do współzawodnictwa WZN z naszej ekipy zostali wyeliminowani między innymi: Zuzia Bakulin, Maurycy Balcerowiak, Filip Tecław, Tosia  Gardzielewska, Basia Dudzińska a także Jagoda Ratkowska, Mikołaj i Jaś  Szmaja, Matylda Balcerowiak, Julia Mentel, Igor Maciejewski oraz Hania Goławska.

Mimo tak poważnego osłabienia w w/w/ imprezie wypadliśmy bardzo dobrze. Zdobyliśmy 10 medali (2 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe) a w punktacji drużynowej do współzawodnictwa WZN zajęliśmy 2 miejsce przegrywając z KS Maltaski tylko 18 punktami. Oczywiście na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści: Zosia Gardzielewska, Jasiu Wielich, Jędrek Pers, Helena Woźniak, Agnieszka Pers, Piotr Tecław, Krysia Bobeł, Szymek Chojnacki, Julka Staszek i Mikołaj Mroczkowski, a także Ci którzy uplasowali się w pierwszej szóstce w swoich kategoriach wiekowych (tym samym) zdobywając punkty do współzawodnictwa klubowego.

Generalnie wszystkim, którzy brali udział w II Otwartych Młodzieżowych Mistrzostwach Poznania w slalomie należą się słowa uznania za podjęty trud walki w tak trudnej konkurencji alpejskiej jaką jest slalom.