OCENA I CZĘŚCI SEZONU

listopad 30, 2018

Jesteśmy po dwóch wyjazdach na lodowce (Tux, Kitzsteinhorn), a także po zawodach otwarcia sezonu i I edycji Grand Prix Poznania. W treningach na śniegu uczestniczyło 35 członków klubu. Efekty szkoleniowe widać „gołym” okiem. w/w grupa nabrała pewności w jeździe, ustabilizowała poprawną sylwetkę. Teraz przyszedł czas na poprawę dynamiki i techniki.

W zawodach otwarcia sezonu wygrywali faworyci, chociaż w niektórych kategoriach walka o zwycięstwo była wyrównana np. Jędrzej Pers i Maurycy Balcerowiak, Milena Lauer i Matylda Balcerowiak, a także Szymon Chojnacki i Mikołaj Mroczkowski. Natomiast w I edycji GP nasi zawodnicy spisali się na miarę oczekiwań. Co prawda wygraliśmy tylko dwie kategorie wiekowe – Zuzia Bakulin i Szymon Chojnacki (oba przejazdy kapitalne) , ale drugie miejsca Filipa Lauera, Maurycego Balcerowiaka, Mikołaja Mroczkowskiego  i Basi Dudzińskiej oraz trzecia pozycja Mikołaja Szmaji i czwarte miejsca Jędrka Persa i  Jasia Wielicha napawają optymizmem. Dobre przejazdy zaliczyli też Jasiu Szmaja, Agnieszka Pers, Milena Lauer, Matylda Balcerowiak, Filip Tecław, Stasiu Łupaczyński i jest to także dobry prognostyk na zbliżającą się kolejną część sezonu. Z nowych zawodnikw na uwagę zasługuje  postawa Klaudiii Teski. Pozostali członkowie UKS GIGANT walczyli z tzw. „zębem”, za co należą im się wszystkim słowa uznania. Szkoda upadku Sebastiana Gmyrka, który do momentu błędu jechał bardzo ładnie (takie przygody na trasie zdarzają się najlepszym zawodnikom na świecie).

09 grudnia br. kolejna edycja Grand Prix. Wszystkim uczestnikom tych zawodów życzę bardzo dobrych wyników.

Trener koordynator – Andrzej Bakulin