ZAWODY PYRKI POZNAŃSKIEJ – ocena

październik 28, 2015

Pierwsze zawody narciarskie „Pyrki Poznańskiej” zorganizowane z inicjatywy UKS 16 GIGANT pod egidą Wielkopolskiego Związku Narciarstwa rozegrane w niedzielę 25 października na stoku Malta-ski, zgromadziły 84 najmłodszych zawodników ze wszystkich poznańskich klubów.

Rewelacyjnie na nich spisali się nasi wychowankowie. W kategorii „open” trzy pierwsze miejsca zajęli zawodnicy UKS 16 GIGANT, którzy równocześnie zostali zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych. Najlepszy czas zawodów osiągnął Antek Potrykowski – 9,10s, niewiele gorsze od niego były dziewczynki – Ania Skorupska – 9,15s i Rozalia Turkel – 9,22s. Ich jazda pomiędzy tyczkami na progu sezonu pokazała, że możemy śmiało liczyć na bardzo dobre występy w czekających nas zawodach.

Ale nie tylko w/w pojechali świetnie. Również Jędrek Pers, Jagoda Romańska i Hubert Walicki (po kontuzji 9,45s) wygrali swoje kategorie wiekowe, wykazując się  dobra techniką i wolą walki. Bardzo dobrze zaprezentowali się także  zdobywcy drugich i trzecich miejsc – Agnieszka Pers IIm – 9,66 , Antek Tokarczuk IIm – 9,96 , Piotr Blumski IIIm,  Iga Polak – IIIm, Karol Powiertowski IIIm, Maja Powiertowska IIIm, Jan Dobkowicz IIIm.

Na swoim niezłym poziomie pojechali: Julka Mentel, Jagoda Blumska, Franek Więcławski i Piotr Tecław. Wszystkim im należą się gratulacje i ogromne brawa za godne reprezentowanie klubu.

Występ dzieci z „Gigancika” należy również uznać za bardzo udany. Trzecie miejsce Szymka Kowalczyka to duże osiągnięcie, a Maurycy i Matylda Balcerowiak, Weronika Kędziora, Milena Lauer i Gabrysia Strykowska niedługo będą mogły uczestniczyć w zajęciach Giganta.

Na oddzielne podziękowanie wyrażone głosem Prezesa Klubu zasłużyli trenerzy UKS 16 GIGANT, którzy sprawnie przeprowadzili imprezę (pomimo małych kłopotów technicznych z nagłośnieniem stoku), poświęcając swój wolny czas, i pracując bez wynagrodzeń. Dziękujemy także za pomoc Piotrowi Ogarzyńskiemu (KS Malta-ski) oraz Pawłowi Cielewiczowi (WZN).

Andrzej Bakulin

Pełna lista wyników dostępna jest w zakładce – WYNIKI