Zajęcia z dziećmi z Fundacji „NA TAK”

marzec 29, 2016

W niedzielę 13 marca odbył się ostatni trening z podopiecznymi z fundacji „NA TAK”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tego projektu. Młodzi narciarze mimo swojej niepełnosprawności zrobili duże postępy w nauce jazdy na nartach. Zaczynali praktycznie od podstaw. Nawet wyciąg talerzykowy na małym stoku był dla nich dużym wyzwaniem. Teraz, po kilku zajęciach radzą sobie na nartach coraz lepiej. Niektórzy już samodzielnie zjeżdżają pługiem.

Gratulacje należą się także naszym zawodnikom, którzy pomagali instruktorom w szkoleniu młodych adeptów narciarstwa. Była to dla nich wspaniała lekcja jak można pomagać innym dzieciom wykorzystując swoje umiejętności narciarskie, dając im dużo uśmiechu i życzliwości. Czasami nie było łatwo, ale wszyscy sprostali postawionym przed nim zadaniom. W ten sposób zostali wolontariuszami, a przede wszystkim zrobili coś dla innych…

Na zakończenie, po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary oraz słodycze.

W następnym sezonie program nauki jazdy na nartach dla podopiecznych fundacji „NA TAK” będzie kontynuowany. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy w tym samym lub powiększonym składzie będą uczestniczyli w tych zajęciach jak pomocnicy instruktorów, a rodzice i sponsorzy „sypną groszem” aby ten program mógł być zrealizowany w sezonie 2016/2017.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  kilku zajęć z podopiecznymi fundacji „NA TAK” umieszczonych w galerii.

Michał Błaszkiewicz