SPRAWOZDANIE ZARZĄDU UKS 16 GIGANT ZA SEZON 2023/24

maj 13, 2024
Roman Błaszkiewicz

poniżej zamieszczamy sprawozdanie Zarządu UKS 16 Gigant za sezon 2023/24

sprawozdanie Zarządu za sezon 23-24

 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI „UKS 16 GIGANT POZNAŃ”

W SEZONIE 2023/2024

 

Plany treningowe i startowe w mijającym sezonie zweryfikowały warunki atmosferyczne. Obozy kondycyjne w Alpach (Austria, Włochy) można uznać za bardzo udane.  Natomiast imprezy sportowe w  większości zostały storpedowane przez pogodę. Nie odbyły się Mistrzostwa Polski dzieci,  Mistrzostwa Polski UKS PZN, Puchar Polski Dzieci oraz Mistrzostwa Okręgu WZN. Na szczęście udało się przeprowadzić wszystkie zawody klubowe. Maltaski wywiązała się w 100% z organizacji Grand Prix Poznania i Pucharu Poznania, a WZN zorganizowała  Młodzieżowe Mistrzostwa Poznania w SL i IX zawody Pyrki Poznańskiej oraz II Memoriał Igi Powiertowskiej. Kilkuosobowa grupa naszych klubowiczów startowała w Sudeckiej Lidze narciarskiej a Ewa Lenkiewicz w Pucharze Niedźwiadka.

Podsumowując osiągnięcia naszych wychowanków w w/w zawodach na wyróżnienie zasługują: Ewa Lenkiewicz, Magda Piasecka, Martyna Śmiglak , Ania Rukszto, Martyna Buczel, Zuzia Bakulin, Julka Buczel, a wśród chłopców: Jakub Woźniak, Hubert Stefański, Marcel Bakulin, Mateusz Cisowski, Mikołaj Stanek, Wojtek Rukszto i Adam Moryson.

 

Sezon 2023/24 to sezon obchodów XXX lecia  UKS !^ GIGANT, który został zakończony uroczystym spotkaniem na polu piknikowym u Karoliny Borkowskiej-Pelc. Spotkanie uświetnili swoją obecnością: Leszek Gracz – „Głos wielkopolski”,  Mirosław Najdek – b. dyrektor Maltaski, w imieniu Pana Zbigniewa Borkowskiego – córka Karolina, Mikołaj Gierak – „Ski system”,  Michał Lenkiewicz – BarABu – sponsor klubu, Jakub Gajewski Głodek – wychowanek klubu i czterokrotny Mistrz Świata Masters w GS i SL, a także wielu przyjaciół klubu. Wspomnieniom nie było końca …    Świętowali z nami byli i aktualni zawodnicy UKS 16 GIGANT, którzy  zajęli honorowe miejsca w plebiscycie XXX-lecia klubu. W pierwszej dziesiątce tego plebiscytu znaleźli się:

  1. Mikołaj Szmaja
  2. Zuzanna Bakulin
  3. Szymon Chojnacki
  4. Natalia Matusiak
  5. Klaudia Anastaziak
  6. Kamila Cibicka
  7. Jan Szmaja
  8. Mikołaj Mroczkowski
  9. Tomasz Gilowski
  10. Jagoda Wojciechowska

Wszystkim tym, którzy  gratulowali nam XXX-lecia działalności klubu  bardzo dziękujemy, a trzydzieści pięknych róż przekazanych nam przez dyr.  Mirosława Najdka było „wisienką na torcie”.

Sezon 2023/2-24 to wejście w XXXI rok istnienia klubu. Myślę, że aura będzie nam dalej sprzyjała, a zawodnicy UKS 16 GIGANT będą jak zawsze odgrywali  czołową rolę w zawodach regionalnych i ogólnopolskich.

 

W imieniu Zarządu UKS 16 GIGANT

Andrzej Bakulin – Trener koordynator