kwiecień 22, 2016
Roman Błaszkiewicz

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SEKCJI NARCIARSKIEJ

UKS „16” GIGANT W SEZONIE 2015/16

Sezon narciarski 2015/16 należy, pomimo kłopotów ze śniegiem w całej Europie, uznać za udany. Najważniejszy cel – zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Polski UKS-PZN został osiągnięty. Sukces drużynowy został poparty i wzbogacony czterema medalami indywidualnymi – Im Huberta Walickiego, IIm Ani i Kasi Skorupskiej, IIIm Szymka Chojnackiego. Ponadto pomimo „odpuszczenia” Amatorskich Mistrzostw Polski Family Cup z Kluszkowców Ania I Kasia Skorupska przywiozły tytuły mistrzowskie. Na mistrzostwach okręgu Wielkopolskiego Związku Narciarskiego w slalomie i slalomie gigancie zdobyliśmy 24 medale, w tym 12 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe. W II Drużynowych Mistrzostwach klubów poznańskich nasze zespoły zajęły 2 i 3 miejsce. Zawody Grand Prix zakończyły się podobnie jak w ub. roku – 15 naszych wychowanków zakwalifikowało się do Pucharu Poznania. Nasi najmłodsi zawodnicy w I zawodach Pyrki Poznańskiej odnieśli 6 zwycięstw. 2 razy zdobyli drugą pozycję, a 4 razy plasowali się na trzecim miejscu. We współzawodnictwie dzieci i młodzieży Wielkopolskiego Związku Narciarskiego w minionym sezonie lepszym od nas okazał się tylko klub Malta-ski. Niestety poważna kontuzja Natalii Matusiak pozbawiła nas szans na powtórzenie wyniku z ubiegłego sezonu.

Za pieniądze uzyskane od sponsorów (INC, EUROTAX) zakupiliśmy 20 tyczek uchylnych długich i wiertło z tworzywa sztucznego – za co sponsorom dziękujemy. Ogromne podziękowania należą się także REHASPORT CLINIC – sponsorowi badań medycznych – przed i posezonowych naszych zawodników oraz firmie AUDI za ufundowanie nagród rzeczowych. Nie zapominamy również o Piotrze Walickim i Michale Błaszkiewiczu, którzy wspierają cały czas nasz klub w różnych formach.