Podsumowanie VII Otwartych Mistrzostw Okręgu WZN – Czarna Góra 15-16.03.2021

marzec 18, 2021

Niefortunny termin rozegrania VII Otwartych Mistrzostw Okręgu WZN (weekendowy termin zawodów z powodów obiektywnych był niemożliwy) spowodował małe zainteresowanie zawodami wśród  Rodziców, a w następstwie wśród naszych wychowanków. Co prawda prosiliśmy o możliwie maksymalny udział w zawodach, ale rozumiem i podzielam rozterki i niepokój opiekunów, który wynikał z opuszczonych lekcji ( w okresie 3-7 klub brał udział w MP UKS-PZN,  PPD-PZN w Suchem), zmęczeniem po zawodach ośmioklasistów przed egzaminem sprawdzającym i nasilającą się pandemią. Również ograniczona możliwość dowozu swoich pociech do Czarnej Góry dopełniła reszty (Rodzice w tygodniu przecież pracowali). W efekcie wystartowaliśmy w 50% składzie.

Jednakże generalnie start naszych wychowanków należy uznać za udany. Z trzema złotymi krążkami do domu wracają Danusia Pers i Mikołaj Szmaja. Także  trzema medalami mogą się pochwalić Szymek Wojciechowski i Jacek Czabański (dwa srebrne i jeden brązowy). Dwa medale zdobyli: Zuzia Bakulin – złoty i brązowy oraz Przemek Pers – złoty i srebrny. Po jednym medalu wywalczyli:  Zuzia Chwała – srebrny, Jasiu Chwała – brązowy, Jędrek Pers – brązowy i Antek Opielewicz – brązowy.

Były także mniej przyjemne chwile. Świetnie przygotowani do imprezy Zuzia Chwała, Jagoda Wojciechowska, Jasiu Chwała, Jasiu Szmaja i Jędrek Pers w niektorych przejazdach popełnili błędy i niestety nie liczyli się w końcowej klasyfikacji.

Rewanż za rok. Mając w klubie takich zawodników w przyszłość patrzymy z optymizmem. Pamiętajcie, że Wasze umiejętności i potencjał rokuje świetnie wyniki w kolejnych latach startów. Powodzenia.

Trener Koordynator – Andrzej Bakulin

fotorelacja z zawodów dostępna na stronie:  wzn.org.pl

IMG-20210316-WA0014