Podsumowanie sezonu 2017/18

maj 07, 2018
Roman Błaszkiewicz

Sezon narciarski 2017/18 za nam – uważam, że był udany.

Niewielu wierzyło w utrzymanie się w czołówce UKS-ów w Polsce, a co dopiero w Drużynowe Mistrzostwo Polski. Wygranie po raz siódmy tej imprezy to niebywały sukces Klubu, potwierdzony dwoma medalami indywidualnymi ( Danuta Bobeł – IIIm. ,  Szymon Chojnacki IIm.) oraz wysokimi miejscami pozostałych zawodników (osiemnastu z nich uplasowało się w pierwszej „10”).

Mistrzostwa Okręgu WZN w Czarnej Górze mogły zakończyć się lepiej. Niestetu pech, który prześladował naszych klubowiczów ( Z. Bakulin – SL, J.Pers – SL, F. tecław – SL, M. Powiertowska – SG i M. Balcerowiak – grypa) pozbawił zespół wielu medali. Ponadto absencja paru czołowych zawodników dopełniła reszty. Pomimo tego, w SL i SG wywalczyliśmy 15 medali, w tym 4 złote, 8 srebrnych i 3 brązowe, a czternastu „gigantowców” uplasowało się od IV do VI m. Złote medale zdobyli: J. Pers – SG, M. Powiertowska – SL, J. Blumska – SG, P.Pers – SG, srebrne: Z. Gardzielewska – SL, P.Blumski – SL, A.Pers -SG, P.Pers – SL, J.Wielich – SG, St. Gardzielewski SL i SG, brązowe: Z. Bakulin – SG, M.Lauer – SL, P.Blumski – SG.

W zaległych Młodzieżowych Mistrzostwach Poznania w SL pierwsze miejsca zajęli : M. Powiertowska i Sz. Chojnacki, drugie: P. Blumski, K.Powiertowski, F.Tecław natomiast trzecie: M. Balcerowiak, A. Pers, P. Tecław, J. Blumska, B. Błaszkiewicz i P. Pers. Dziewięcioro klubowiczów uplasowało się od IV do VIm.

W zawodach „Pyrki Poznańskiej” wywalczyliśmy dwa pierwsze miejsca: W. Blumski i J. Pers, trzy grugie: F. Lauer, I. Powiertowska, H. Woźniak oraz dwa trzecie miejsca: M. Szmaja i M. Strykowska.

Po pięciu edycjach Grand Prix Poznania ośmioro naszych zawodników zakwalifikowało się do Pucharu Poznania. W tych zawodach świetną formę zaprezentowała M. Powiertowska wygrywając zawody, drugi w swojej kategorii wiekowej był Sz. Chojnacki.  Na trzecich pozycjach zameldowali się: I. Powiertowska, K. Bobeł, T. Romanowski, a czwarte miejsca zajęli: M. Balcerowiak i M. Mroczkowski. Z. Bakulin w finale nie wystartowała.

Startując incydentalnie w Sudeckiej Lidze Narciarskiej wysoką formę zaprezentowali: M. Powiertowska, P. Blumski i J. Blumska.

We współzawodnictwie dzieci i młodzieży WZN w sezonie 2017/18 zajęliśmy IIm za KS Malta -ski a przed WKS Poznań-ski i KS WSN. Punktacja klubowa Grand Prix Poznania jest identyczna z w/w.