SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KLUBU W SEZONIE 2020/2021

kwiecień 25, 2021

W związku pandemią koronawirusa i co najmniej dziwnym i nietypowym przebiegiem minionego sezonu narciarskiego, nie wszystkie planowane założenia szkoleniowe  zostały zrealizowane. Między innymi nie doszły do skutku wyjazdy na lodowce (trzykrotnie) oraz obozy kondycyjne w Maso Corto (dwukrotnie). Również z powodu lockdown-ów,  a tym samym braku terminów,  nie przeprowadziliśmy kliku zawodów rangi klubowej – „kreski noworocznej”, „pucharu Prezesa UKS 16 Gigant” i „ski-joggingu” a mistrzostwa klubu w GS i kombinacji  alpejskiej zmuszeni byliśmy „przeprowadzić” na bazie wyników uzyskanych przez naszych zawodników podczas Mistrzostw Okręgu WZN w Czarnej Górze. Na szczęście wystartowaliśmy w Mistrzostwach Polski UKS-ów, Pucharze Polski Dzieci , Mistrzostwach Okręgu WZN, Mistrzostwach Poznania w SL oraz dwukrotnie w Sudeckiej Lidze Narciarskiej – relacje z w/w zawodów były na bieżąco publikowane na naszej stronie internetowej.

Oceniając indywidualne wyniki w minionym sezonie na szczególne słowa pochwały zasłużyli:  Danusia Pers, Martyna Buczel, Zuzia Bakulin, Zuzia Chwała, Jagoda Wojciechowska, Helena Woźniak, Maja Kryszkiewicz, Julia Buczel, Agnieszka Pers, Julia Staszek, Szymon Wojciechowski, Stefan Woźniak, Antek Lenkiewicz, Jasiu Chwała, , Mikołaj Szmaja, Jacek Czabański, Jasiu Szmaja, Jędrek Pers, Stasiu Peksa i Przemek Pers. Również pozostałym zawodnikom naszego klubu należą się gratulacje za osiągnięte wyniki, ale to jednoznacznie w/w wymienieni nadawali ton  rywalizacji  międzyklubowej na arenie wojewódzkiej i krajowej.

Reasumując , wyniki osiągnięte przez klub jako zespół, w tym dziwnym sezonie tj.  drużynowe Wicemistrzostwo Polski UKS-PZN, VI miejsce drużynowo w Pucharze Polski Dzieci (na 46 startujących klubów) i prawdopodobnie wysokie miejsce ( wyniki jeszcze nie są znane) we współzawodnictwie sportowym WZN, a do tego  wiele medali zdobytych indywidualnie w w/w imprezach , satysfakcjonują  i napawają  ogromnym optymizmem i nadziejami na nadchodzący sezon 2021/2022.

Za Zarząd – Andrzej Bakulin – Trener koordynator.