OCENA ZAWODÓW Z POPRZEDNIEGO WEEKENDU

marzec 05, 2020

MISTRZOSTWA POLSKI  UKS PZN KLUSZKOWCE 29.02.2020

To już jedenasty raz z rzędu zawodnicy UKS 16 GIGANT stanęli na podium drużynowych MP UKS PZN, tym razem na drugim stopniu z tytułem V-ce Mistrzów Polski. Indywidualnie po bardzo dobrej jeździe Zuzia Bakulin wywalczyła V-ce Mistrzostwo Polski, a trzecie miejsce zajęła Agnieszka Pers.  W pierwszej dziesiątce uplasowali się: Mikołaj Szmaja, Jedrek Pers, Zuzia Chwała, Filip Lauer, Helenka Woźniak, Lena Paprzycka, Przemek Pers, Maurycy Balcerowiak i  Basia Błaszkiewicz. Pozostali klubowicze pojechali również na miarę swoich możliwości i zdobyli punkty do klasyfikacji drużynowej, co w rezultacie zapewniło wysoką pozycję całego klubu. Jedynym pechowcem okazał się Jasiu Szmaja, któremu narta wypieła się na jednej z bramek.

Miłym akcentem w trakcie zakończenia imprezy, były gratulacje Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego dla UKS 16 GIGANT z okazji XXV-lecia naszego klubu. Osobiście Prezes Maciej Trzciński i v-ce Prezes Marek Pietruszka przekazali naszym trenerom piękną paterę z życzeniami dalszej owocnej działalności klubu – DZIĘKUJEMY !!!

PUCHAR POLSKI DZIECI PZN – KLUSZKOWCE 01.03.2020

Ogromnym sukcesem okazał się start naszych zawodników w IX edycji Pucharu Polski Dzieci PZN.  W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy trzecie miejsce w Polsce i otrzymaliśmy piękny puchar. Natomiast indywidualnie Zuzia Bakulin zdobyła brązowy medal. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: Zuzia Chwała, Mikołaj Szmaja, Jagoda Wojciechowska i Maurycy Balcerowiak. Na bardzo wymagającej trasie Slalomu Giganta wszyscy nasi klubowicze wykazali się dobrą techniką jazdy  i w zdecydowanej większości ukończyli przejazd. Szkoda tylko upadków Helenki Woźniak, Leny Paprzyckiej i Jędrka Persa, ale za rok też są zawody.

Dziękujemy wszystkim obecnym i nieobecnym na zawodach  Rodzicom – za wielkie zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu i pieniędzy, abyśmy  jako klub mogli wystartować w obu zawodach.

Andrzej Bakulin – Trener koordynator