Ocena Mistrzostw WZN w SG i SL

marzec 21, 2019

Jesteśmy po niezwykle udanym starcie w V Otwartych Mistrzostwach Okręgu WZN, które odbyły się 15 i 16 marca 2 Czarnej Górze.

19 pozycji medalowych i 28 miejsc 4-6 wywalczonych w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz punkty uzyskane od zawodników, którzy zmienili barwy klubowe w bieżącym sezonie pozwoliły zająć nam drugie miejsce we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży WZN podczas tych zawodów. Zwyciężył KS Malta-ski  – 1503 pkt. UKS 16 GIGANT – 1453 pkt., KS Poznań-ski 857, natomiast KS WSN 778 pkt.

Pierwszoplanowymi postaciami naszej reprezentacji byli tym razem najmłodsi: Zuza Bakulin (dwa złote i jeden srebrny medal), Jasiu Szmaja (dwa złote medale) i Zosia Gardzielewska ( dwa brązowe medale). Do w/w dopasowali się „starsi” zawodnicy – Krysia Bobeł (trzy medale  – złoty, srebrny i brązowy), Jaś Wielich (dwa brązowe medale) oraz Basia Błaszkiewicz (złoty medal). Świetnie w tak ważnej imprezie zadebiutowali: Julka Staszek (srebrny medal), Jagoda Wojciechowska (brązowy medal), Mikołaj Szmaja (brązowy medal). Nie zawiedli Jędrek Pers (brązowy medal), Piotr Tecław (brązowy medal) i Danka Bobeł (brązowy medal). Wysokie miejsca wywalczyli: Filip Lauer (IVm.), Helena Woźniak (IVm.), Lena Paprzycka (IVm.), Igor Maciejewski (IVm.), Jacek Czabański (Vm.), Filip Tecław (Vm.), Piotr Grybionko (VIm.), Mikołaj Mroczkowski (VIm.). W kategori Junior A2 (poza współzawodnictwem D i M )  złoty medal zdobył Tomek Romanowski, a srebrny Ola Chojnacka.

Wszystkim zawodnikom bez wyjątku należą się duże słowa uznania i podziękowania za wspaniałą postawę i walkę na stoku, a pechowcom życzę więcej szczęścia w następnych zawodach – umiejętności macie !!!

Dziękuję także Rodzicom, bez zaangażowania których start dzieci byłby niemożliwy, za pomoc na starcie i mecie oraz podczas przerw.

Andrzej Bakulin – Trener koordynator