OCENA MISTRZOSTW POLSKI UKS PZN I PUCHARU DZIECI PZN

marzec 08, 2017
Roman Błaszkiewicz

Najważniejsza dla naszego klubu impreza w sezonie 2016/17 za nami. Obroniliśmy tytuł Mistrza Polski UKS PZN i to z ogromną przewagą. Na trudnej trasie slalomu giganta zdobyliśmy 6 medali indywidualnie. Wysoką formę potwierdzili: Jagoda Romańska, Franek Więcławski, Antek Potrykowski, Szymon Chojnacki, Mikołaj Mroczkowski i Michał Romański. Świetnie pojechali pozostali członkowie klubu z których dziewiętnastu uplasowało się w pierwszej dziesiątce zawodów. Niewiele zabrakło Michalinie Lubiatowskiej i Damianowi Koterbie, żeby stanąć na podium. Wszystkim zawodnikom UKS 16 GIGANT POZNAŃ należą się słowa pochwały za godne reprezentowanie klubu i walkę do końca.

Następnego dnia 05 marca  br. również w Kluszkowcach rozegrano zawody o Puchar Dzieci PZN (roczniki 2005-2010). W punktacji klubowej zajęliśmy czwarte miejsce (o 18 pkt. przegraliśmy miejsce na podium).  Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się: Franek Więcławski IVm. , Jagoda Romańska VIm. , Antek Potrykowski VIm. , Ania Skorupska Xm. , Aga Pers, Piotr Blumski i Hubert Walicki XIIm.   W drugiej części zawodów odbył się slalom równoległy, w którym Antek Potrykowski zajął IIIm. Dla wszystkich startujących w tych zawodach ogromne gratulacje !!!

Należy także wspomnieć o Mistrzostwach Polski szkół niepublicznych, które odbyły się 03 marca w Suchem k. Zakopanego. I tam nasi wychowankowie popisali się dobrymi wynikami. Ania Skorupska, Franek Więcławski i Kasia Skorupska zdobyli srebrne medale.

Najbliższe zawody to 19 marca – V edycja Grand Prix, a 26 Marca br. I Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Poznania w slalomie.