OCENA MISTRZOSTW OKRĘGU WZN W SLALOMIE I SLALOMIE GIGANCIE Czarna Góra 13-14.01.2017

styczeń 23, 2017

Po raz drugi WZN przeprowadził mistrzostwa okręgu w slalomie  a po raz trzeci (w ramach Family Cup) w slalomie gigancie. Tym razem Czarna Góra  okazała się bardzo przyjazna naszym zawodnikom.

Wychowankowie UKS 16 GIGANT w obu konkurencjach spisali się wyśmienicie. Mimo absencji kilku czołowych alpejek – Natalii Matusiak, Kamili Cibickiej  czy Tosi Gardzielewskiej oraz jej brata i Michała Romańskiego, medale „sypnęły się jak z rękawa”. Kapitalnym przygotowaniem do sezonu wykazali się medaliści a szczególnie zwycięzcy obu konkurencji – Jagoda Romańska, Franek Więcławski, Ania Skorupska, Antek Potrykowski, Szymon Chojnacki, Kasia Skorupska i Ola Chojnacka. Ogromną niespodziankę sprawiła Basia Błaszkiewicz zdobywając tytuł mistrzowski w slalomie. Podwójne srebrne medale zdobyło rodzeństwo Walickich –  Hubert i Gabrysia oraz Mikołaj Mroczkowski. Drugie i trzecie miejsce zajęła Aga Pers. Srebrne medale, co było super niespodzianką, zdobyła Maja Powiertowska w slalomie i Filip Tecław w slalomie gigancie.

Wszystkim medalistom należą się ogromne słowa uznania, a pozostałym podziękowania za wspaniałą postawę i walkę do  końca.

W imieniu komisji ds. sportu dzieci i młodzieży przy WZN chciałbym także podziękować trenerom klubów poznańskich – lenie Kot, Michałowi Bakulinowi, Jarkowi Persowi, Piotrowi Ogarzyńskiemu i Romanowi Błaszkiewiczowi za sprawne i nieodpłatne przygotowanie i przeprowadzenie zawodów slalomie na tzw. kolanówkach. Dziękuję też Rodzicom Pani Sołtyńskiej i Pani Grabowskiej za pomoc przy pomiarze czasu.

Trener Koordynator – Andrzej Bakulin