Ocena IV edycji Grand Prix

marzec 20, 2015

Niektórzy powiedzą, że prześladuje nas pech. W Suchem zabrakło 11punktów (na ponad 700 zdobytych) do obrony Mistrzostwa Polski, a w sobotę na treningu nasza nadzieja w kategorii najmłodszej Olivia Ignaczak złamała rękę. Na dodatek w związku z chorobą trenera Michała spora grupa zawodników nie miała odpowiednio przygotowanych nart do zawodów. Może dobrze, że bezśnieżna „zima” na Malcie się kończy? Ale jeszcze się nie skończyła i zostało nam do rozegrania parę zawodów – więc pracujemy wytrwale dalej nad formą i wynikami !!!

Mimo wszystko oczekiwania trenerów podczas ostatniego Gran Prix potwierdzili: będąca w wysokiej formie Kasia Skorupska, która nie tylko wygrała swoją kategorię wiekową (11,13s) ale uzyskała czas dnia wśród zawodników płci pięknej !!!  Młodsza siostra naszej liderki, Ania utzrymała tż dobrą passę i wygrała w najmłodszej kategorii ze świetnym wynikiem (12,55s). Kolejną edycję wygrał również Hubert Walicki (13,15s) a zacięta walkę o zwycięstwo stoczyli Szymek Chojnacki i Mikołaj Mroczkowski. Ostatecznie uzyskali ten sam czas !!!!!!!!! (11,45s). O pierwsze miejsce wśród licealistek z drugim czasem dnia (w kat. dziewcząt) postarała się Ola Chojnacka. Na pochwałę zasługują też: Kamila Cibicka IIm, Basia Dudzińska IIIm, Oliwia Konieczna IIIm, Michał Romański IIIm, Rozalia Turkel IVm, Przemek pers IVm i Wojtek Żółtowski IVm. Dobrze sobie radzą w kat klas I – III nasze nadzeje – Aga Pers i Antek Potrykowski, a walczą przecież z dużo starszymi zawodnikami jak równy z równym.

Trochę więcej oczekujemy od Oliwiera i Oliwi Gałdyńskich, Tosi Gardzielewskiej i Tomka Romanowskiego – na szczęście do końca sezonu mają się jeszcze gdzie wykazać.

29 marca ostatnia edycja Grand Prix w tym sezonie. Liczymy na dobre i jeszcze lepsze wyniki. Forma sportowa po ciężkim obozie w Pinzolo powinna osiągnąć i utrzymać się na wysokim poziomie.

Trener Koordynator – Andrzej Bakulin