OCENA – II Mistrzostwa WZN w slalomie , Maltaski 13.02.2016

luty 15, 2016

Pierwszy raz w historii Wielkopolski rozegrano zawody na trasie slalomu w ramach Mistrzostw Wielkopolskiego Związku Narciarskiego. Zakończyły się one bezprecedensowym sukcesem zawodników UKS 16 GIGANT !!!

Przypomnijmy, że zawody rozgrywane są w formule FIS, a więc wszystkie kategorie wiekowe odpowiadają wytycznym i regulaminom sportowym FIS i PZN. W kategoriach dziecięco młodzieżowych (do kategorii Junior A włącznie) nasi wychowankowie siedmiokrotnie (na 10 możliwych) stawali na najwyższym stopniu podium.

Rewelacyjnie spisali się najmłodsi – Ania Skorupska I Antek Potrykowski sprawili największą niespodziankę zawodów, wygrywając nieoczekiwanie swoje grupy wiekowe. Zwycięstwa, na które liczyliśmy odnieśli również Przemek Pers, Kasia Skorupska, Michał Romański, Małgosia Sajdak i Tomek Romanowski. Wysoką formę zaprezentowali zdobywcy drugich i trzecich miejsc – Basia Błaszkiewicz, Gabrysia Walicka, Oliwia Konieczna, Ola Chojnacka, Szymek Chojnacki, Piotr Pastok i Staś Gardzielewski. Na pochwałę zasługują także: Aga Pers, Julia Lorenz, Basia Dudzińska, Franek Więcławski, Piotr Blumski, Hubert Walicki, Jasiu Wielich, Damian Koterba, Szymon Życki i Mikołaj Mroczkowski.

Wszyscy wyżej wymienieni zdobyli punkty do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży WZN.

Teraz czekają nas zawody w slalomie gigancie. Liczę na dobre wyniki i życzę tego wszystkim klubowiczom.

Do zobaczenia w Czarnej Górze !!!

Przypominamy, że zapisy na zawody WZN w Czarnej Górze (21.02.2016) trwają do wtorku do godziny 18.00 (w recepcji Maltaski), a na zaowdy Family Cup (20.02.2016) na stronie maltaevents.pl

Trener koordynator – Andrzej Bakulin