OCENA II MISTRZOSTW WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO W SLALOMIE GIGANCIE – CZARNA GÓRA 20.02.2016r.

luty 25, 2016
Roman Błaszkiewicz

Po raz drugi trochę niefortunnie, Mistrzostwa Wielkopolskiego Związku Narciarskiego w slalomie gigancie odbyły się w ramach amatorskich zawodów Family Cup. Co prawda, to impreza z wieloletnią tradycją, ale choćby kategorie wiekowe – nijak mają się do wytycznych sportowych PZN i FIS. Od momentu powstania WZN zawody, które  mają absolutny priorytet i wchodzą do współzawodnictwa klubowego dzieci i młodzieży w Wielkopolsce oraz do rozliczeń kadrowych (kadra okręgu) to zawody związkowe !!!

Przypominając świetną postawę naszych zawodników w slalomie (Maltaski 13.02.2016r.) to pomimo faktu, iż kilkunastu (??? !!!)  członków naszego klubu nie dotarło do Czarnej Góry (a szkoda !) wypadliśmy przyzwoicie. W rywalizacji klubowej dzieci i młodzieży do kategorii A1, na 10 możliwych zwycięstw, wygraliśmy 4 kategorie.  Pierwsze miejsca zajęli: Przemek Pers, Michał Romański, Ola Chojnacka i sprawca największej niespodzianki Staś Gardzielewski.  Na drugich miejscach uplasowali się: Antek Potrykowski, Michalina Lubiatowska i Szymek Chojnacki, a na trzecim stopniu podium stanęli: Basia Błaszkiewicz i Mikołaj Mroczkowski, zaraz za podium znalazły się Ania Skorupska i Tosia Gardzielewska. Punktowane piąte i szóste miejsca zajęli: Rozalia Turkel, Jagoda Blumska, Hubert Walicki, Basia Dudzińska.,

Podsumowując II Mistrzostwa WZN najlepszymi zawodnikami naszego klubu okazali się Przemek Pers i Michał Romański, którzy wygrali slalom i slalom gigant.

W imieniu Zarządu klubu dziękuję tym wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach 20 lutego br.