OCENA II edycji GRAND PRIX

grudzień 22, 2016

II edycja Grand Prix to popis naszych wychowanków. Na 10 kategorii dziecięco – młodzieżowych wygraliśmy 7 !!!. Ktoś może powiedzieć,  że to szczęśliwy przypadek, ja jednak uważam, że to efekt wieloletniej pracy trenerów klubowych.

Do zwycięstw przyzwyczaili nas: Amelka Ignaczak (16,57s), nienagannie jeżdżący Antek Potrykowski (12,55s – świetny wynik) i Kasia Skorupska (11,83s – najlepszy wynik wśród dziewcząt), która udowodniła swoją dominację w żeńskim narciarstwie w Poznaniu. Kasia pojechała agresywnie bez większych błędów, przypominając zawodniczkę z ubiegłego sezonu, w którym wygrała praktycznie wszystko co możliwe. Również na szczególne wyróżnienie zasługują:  sześcioletni Jędrek Pers (13,68s !!!) i filigranowa Agnieszka Pers (13,28s), która braki fizyczne nadrobiła świetną techniką jazdy, koordynacją i wygimnastykowaniem. Będący od jakiegoś czasu w cieniu Michał Romański pokazał wreszcie na co go stać i uzyskał najlepszy czas dnia (11,49s !!!). Pojechał bez zarzutu – tak trzymać !!!. Na swoim dobrym poziomie zaprezentował się Tomek Romanowski i z czasem 11,97s wygrał wśród licealistów. Czas poniżej 12s uzyskał także Szymek Chojnacki (11,93s) i zajął II miejsce. Na tym samym stopniu podium uplasował się Jasiu Wielich (12,67s) i Ola Chojnacka (12,15s). Trzecie miejsca po zażartej walce zajęli: Ania Skorupska (13,57s), Mikołaj Mroczkowski (12,24s) i Kamila Cibicka (12,74s – start po poważnej kontuzji). Jak zwykle bywa w sportowych zmaganiach były także potknięcia. Nie spełnili oczekiwań Przemek Pers, Basia Dudzińska i Małgosia Sajdak. Mamy jednak nadzieję, że były to tylko małe „wypadki przy pracy” a w następnych startach będzie lepiej.

Wszystkim zawodnikom naszego klubu (i nie tylko) gratuluję uzyskanych wyników, a tym którym zdarzyło się popełnić błędy, życzę aby było to po raz ostatni.

Trener Koordynator – Andrzej Bakulin