Obóz na PLOSE – ocena

luty 28, 2018

Jesteśmy po obozie kondycyjnym we włoskich Dolomitach, a przed najważniejszymi zawodami bieżącego sezonu. Ze szkoleniowego punktu widzenia termin zgrupowania nie był najszczęśliwszy, ale cóż począć, termin ferii zimowych tak przypadał (po ciężkim treningu, a taki wykonaliśmy, forma sportowa powinna zaowocować po 2-3 tygodniach). Bądźmy jednak dobrej myśli.

W trakcie 6 dniowego pobytu w świetnych warunkach pogodowych założony plan treningowy wykonaliśmy w 100%. W pierwszym dniu zgrupowania jeździliśmy zadaniowo na terenie Gitschberg-Jochtal, a w pozostałe dni na Plose. Przy różnicy poziomów (start – meta slalomów) +/- 150m i długości trasy +/- 900m , przejechaliśmy 840 bramek slalomu giganta i 336 bramek slalomowych.

XXI Mistrzostwa UKS 16 GIGANT w slalomie Gigancie przebiegły bardzo sprawnie. Na w/w trasie do przejechania był slalom składający się z 28 bramek. W dwóch przejazdach starowało 66 osób. Pełne wyniki zawodów w slalomie gigancie i kombinacji alpejskiej będą dostępne na stronie klubu w zakładce „wyniki”. Oceniając uzyskane wyniki słowa uznania należą się bez wyjątku wszystkim startującym.

Teraz liczymy na udany start w Mistrzostwach polski UKS PZN w Kluszkowcach 02 marca br.

Trener Koordynator – Andrzej Bakulin