Mistrzostwa Polski UKS PZN – ocena

marzec 08, 2016

Moja obietnica złożona publicznie na początku sezonu została spełniona – zdobyliśmy Drużynowe Mistrzostwo Polski UKS PZN  !!!

Praca szkoleniowa naszych trenerów dała oczekiwany wynik. Pomimo specyficznych treningów na stoku Malta-ski, i tylko dwóch wyjazdów treningowych w Alpy, w bezpośredniej rywalizacji z klubami, głownie z Polski południowej, okazaliśmy się najlepsi. Nie jest to jedno przypadkowe zwycięstwo, przypominam, że w ostatnich siedmiu latach zdobyliśmy ten tytuł pięciokrotnie i dwa razy stanęliśmy na drugim miejscu podium !!!

W tej sytuacji myślę, że nieliczna grupa klubowych malkontentów, powinna wziąć przykład z realistów i zaufać metodom treningowym naszych szkoleniowców. Podkreślę także za zawsze wszystkie skierowane do nas – trenerów uwagi szczegółowo analizujemy i jeśli mają szansę podnieść poziom szkolenia – staramy się wprowadzać je w życie. Jesteśmy cały czas otwarci na konstruktywną współpracę z Rodzicami, ale nie zapominajmy wszyscy, że mamy metodycznie i merytorycznie przygotowanych do pracy z dziećmi  trenerów, którym trzeba zaufać !  Przypomnę tylko, że stałą kadrę UKS 16 GIGANT tworzą dwaj trenerzy z I klasą: Paweł Motak (konsultant klubowy, były trener kadry polski juniorów w narciarstwie zjazdowym) i Andrzej Bakulin (wychowawca medalistki Mistrzostw Europy seniorów i medalistów Mistrzostw Polski w kategorii seniorów, juniorów i młodzików  ). Trzech trenerów z II klasą – Michał i Wojtek Bakulin oraz Roman Błaszkiewicz. Jarosław Pers – doświadczony instruktor narciarstwa i lekarz sportowy (Lech Poznań).

Wracając do zakończonych naszym sukcesem Mistrzostw Polski UKS PZN, z ogromną satysfakcją gratuluję indywidualnym medalistom. Niewątpliwie bohaterem klubu okazał się zdobywca I miejsca – HUBERT WALICKI. Niewiele ustępowały mu siostry ANIA i KASIA SKORUPSKIE, zdobywczynie II miejsc oraz SZYMON CHOJNACKI, który zajął III miejsce. Świetnie pojechali, zajmując wysokie punktowane do klasyfikacji drużynowej miejsca : Jagoda Romańska, Maja Powiertowska, Julia Lorenz, Danuta Bobeł, Barbara Dudzińska, Michalina Lubiatowska, Antek Potrykowski, Przemysław Pers, Mikołaj Mroczkowski i Stanisław Gardzielewski. Bardzo dobre czasy (i punkty do klasyfikacji drużynowej) w swoich kategoriach wiekowych uzyskali: Iga Polak, Tosia Gardzielewska, Gabrysia Walicka, Filip Tecław, Alex Ślusarczyk i Jaś Wielich.

Wszystkim zawodnikom UKS 16 GIGANT jeszcze raz gratuluję uzyskanych wyników, walki i zdobycia tytułu Drużynowego Mistrza Polski UKS PZN.

Dziękuję także Rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas. Bez Waszej pomocy z pewnością nie mielibyśmy szans na wspólne świętowanie sukcesów, a dzieci (a chyba i my wszyscy) nie moglibyśmy wspominać wielu wspaniałych chwil spędzonych na stoku, pomiędzy tyczkami (lub obok nich), chwil radości na podium i dumy, w szkole i pracy, z osiągniętych rezultatów.

DZIĘKUJĘ   –    Andrzej Bakulin – Trener Koordynator