MIKOŁAJ SZMAJA – MISTRZEM POLSKI

marzec 14, 2022

mikolaj edit

Do niedzieli 13 marca najwyższe miejsce, które osiągnął zawodnik UKS 16 GIGANT na Mistrzostwach Polski to miejsce szóste.

Wszystko zmieniło się wczoraj.  Podczas pierwszych Mistrzostw Polski zorganizowanych w ramach programu POLski MISTRZ (finansowanego m.in.  przez Polski Fundusz Rozwoju czy Polskie Koleje )  nasz zawodnik MIKOŁAJ SZMAJA zdobył złoty medal i oficjalny tytuł MISTRZA POLSKI w kategorii wiekowej U10 czyli roczniki 2012-2013.  Mikołaj wygrał zawody rozgrywane w Kluszkowcach k/Zakopanego z przewagą ponad dwóch sekund nad zawodnikami, którzy zdobyli ex aequo  drugie miejsce.

Powiedzieć , że to duży sukces to prawie  nic nie powiedzieć.  Jest to naprawdę wielkie , wielkie osiągnięcie przede wszystkim dla Mikołaja i Jego Rodziców, ale na pewno jesteśmy dumni z tego wszyscy – zawodnicy, trenerzy i sympatycy UKS 16 GIGANT.  Jako trenerzy UKS 16 GIGANT jesteśmy przekonani, że zwycięstwo Mikołaja zainspiruje innych zawodników naszego klubu (i ich Rodziców) do wytężonej, systematycznej  pracy na treningach i obozach organizowanych przez nasz  skromny  ale jakże dumny klub narciarski. Ten sukces pokazuje nam wszystkim, że nawet w naszym rodzinnym mieście Poznaniu, trenując na wyśmiewanej przez niektórych Malcie i jeżdżąc na obozy sportowe w górach , możliwe jest osiąganie wyników na poziomie co najmniej ogólnopolskim, a jak pokazują inne przykłady np. Mateusza Garniewicza  – możliwe są starty na Igrzyskach Olimpijskich czy Mistrzostwach Świata w konkurencjach narciarstwa zjazdowego.

Już wczoraj otrzymaliśmy mnóstwo gratulacji ( które przekazujemy Mikołajowi) od wszystkich klubów i trenerów działających przy Wielkopolskim Związku Narciarskim.  Bo ten tytuł  to nie tylko sukces Mikołaja, to powód do dumy dla całego naszego środowiska narciarskiego z położonego daleko od gór Poznania.  Warto też dodać, że jako okręgowy związek narciarski zajęliśmy na tych zawodach bardzo wysokie czwarte miejsce.

Jeszcze raz gratulując Mikołajowi, mamy nadzieję, że jest to Jego pierwszy tytuł i nie jedyny złoty medal zdobyty na „alpejskich” stokach w Polsce , a może i w Europie (kto tam to wie ?).

IMG-20220313-WA0003

IMG-20220313-WA0004