III edycja Grand Prix – ocena

luty 03, 2015

Oceniając występ naszych zawodników w III edycji Grand Prix Poznania 2014/15 na szczególną pochwałę za swoją jazdę zasługują: Kamila Cibicka, Antek Potrykowski, Szymon Chojnacki, Przemek Pers i Wojtek Żółtowski. Dobrze spisali się: Ania Skorupska, Oliwia Ignaczak, Basia Dudzińska, Kasia Skorupska, Ola Chojnacka i Małgosia Sajdak. Niezłe wyniki uzyskali też: Rozalia Turkel, Oliwia Konieczna i Oliwier Gałdyński. Pochwalić należy również Huberta Walickiego za trzecią wygraną, ale mógł pojechać szybciej (co napewno potrafi). Nie najlepiej  pojechał Michał Romański i chociaż zajął II miejsce to było widać ewidentny brak dynamiki.

Nieoficjalnie w punktacji drużynowej klubów wygraliśmy z KS Malta-ski tylko jedną kategorię wiekową, dwie zremisowaliśmy, a dwie przegraliśmy. Maluchy z Gigancika A. Ignaczak, J. Pers, A. Tokarczuk, P. Blumski utrzymali trzecia pozycję w klasyfikacji drużynowej  przedszkolaków.

Po analizie wyników w/w imprezy nasuwają się dwa podstawowe wnioski:

• połowa naszych zawodników jechała na zawodach na nieprzygotowanym sprzęcie – jest to niedopuszczalne i szkoda ich trudu i wysiłku na treningach !
  • kłania się brak przygotowania ogólnorozwojowego lub jego niski poziom. Widoczny był brak siły, dynamiki i szybkości oraz woli jazdy atakującej – blisko tyczek !

Na zakończenie jeszcze raz przypominamy o strojach klubowych !!!  Proszę przeczytać i wziąć do serca nasze poprzednie wpisy na ten temat.

Do zobaczenia w Czarnej Górze

Trener Koordynator Andrzej Bakulin