Bieżąca ocena startów naszych zawodników

marzec 10, 2021

Po kilku startach naszych wychowanków można pokusić się o ocenę ich aktualnej formy oraz ogólnego przygotowania do bieżącego sezonu.

Świetnie spisała się grupa, która startowała w Sudeckiej Lidze Narciarskiej. Zawody w Dzikowcu pokazały dobre przygotowanie do SL.  I i II miejsca Jagody Wojciechowskiej oraz wysokie miejsca pozostałych klubowiczów to potwierdziły. Natomiast zawody w Karpaczu zasygnalizowały dobre przygotowanie do GS. Jasiu Szmaja wygrał dwukrotnie, a Jagoda Wojciechowska zajęła II miejsce. Z dobrej strony pokazał się również Mikołaj Szmaja.

Start w MP UKS PZN to potwierdzenie w miarę prawidłowego szkolenia zważywszy na pandemię. Zdobycie przez klub Drużynowego Wicemistrzostwa Polski UKS PZN to ogromny sukces. Indywidualnie dwa miejsca na podium Mikołaja Szmaji – II m. i Szymona Wajciechowskiego – III m. , to takżebardzo duże osiągnięcie. Miejsca w pierwszej „10”  Danisi Pers (7), Zuzi Chwały (6), Julki Buczel (9), Jasia Chwały (4), Antka Lenkiewicza (5), Stefana Woźniaka (6) i Jędrka Persa to ich osobisty sukces, a także prowadzących ich trenerów.

Puchar Polski Dzieci PZN (nieoficjalne mistrzostwa Polski dzieci) to popis braci – Jasia i Mikołaja Szmaji. Pierwszy z nich zajął III m. w swojej kategorii wiekowej, a drugi był IV w kategorii młodszej. Świetnie pojechał również Jasiu Chwała plasując się na VII pozycji.

Gratulacje należą się także wszystkim, którzy podjęli walkę na długiej, trudnej, wymagającej i zlodzonej  trasie.

15 i 16 marca czekają nas Mistrzostwa Okręgu WZN w Czarnej Górze – tu także liczymy na dobry występ naszych podopiecznych.

Trener Koordynator – Andrzej Bakulin.

157132605_811535499433932_19505263917811729_n